Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
Kthehu Mbrapa
Barcoleta Kesh pak HaHa HuHu!!!!
  ....::::Kesh Pak Hahaha :D:D::::....
Nj dit një njeri shkon në një koncert, në atë koncert qillon një pasqyre dhe ai njeriu e sheh vetën në pasqyre dhe thot ,kuku pasna harru mu veshë. Një dit arsimtari i biologjis po shpjegon për peshkun dhe e pyet nxënësi:pse peshku nuk fol ?
Arsimtari,po me ta shty ti kokën në uj a mundesh me fol. Dikush i ankohet komshiut:
-Qeni juaj më ka rreëbyer një cop mish nga kuzhina ime.
-Bëne mir që më tregove, se në drekë nuk do ti jap për të nëgrënë. Mësuesi:Artan,nuk mundë të flesh në klas.
Artani:E di,por po fole ti më zë të ulët,mbase arrij të bëj një sy gjum. Një fmi në një mbrëmje shiqon fotball, mirëpo babai i vet i thot un dua ti shiqoj lajmet,fmija i thot je bre babi se kto kan shum pare pi kshirmi duke luajtur,babai i thot me pas pare kto e blen se cili nga një fotboll e nuk ngajn krejt mas një futbolli... Dy pyetje


shtosa dy shokt
dy shok ne oborr edhe njani po e vet tjetrin a ta pin mami cigaren?aj thot jo? e po ather thirri zjarrfiksat se po te kallet shpija     gagaggagagag


    Jan kon 2 Zero edhe e kan pa ni Tetshe edhe kan Thon Phaaaaaa sa shum e paska Shtrengu Qiky Rypin


    Jan kan 2 rremujsa edhe tu ec e shohin nje iriq edhe njona ja bon apo shkojna n Party

    Nje shqiptar nga Kosova po shkon ne Shqiperi. Ne rruge e pyt njerin se sa eshte sahati, ai ia kthen: pesembedhjete e dyzet e kater,
Ky kosovari tash i thote: Jo 100 ndesh ta qifsha nanen


    KOMPIRAT
Ishin kan ni here dy kompira tu ec rruges edhe vjen ni kerr e e shkel njerin edhe tjetri i thot qu pire hecem.    DY SHOQET
Një shoqe po i thotë shoqes tjeter"burri im kurrë nuk më prek, le se nuk më prek por as që më vëren kur të bij me të në krevat".
Nuk po të besoj, i thotë tjetra shoqe, du me i hy unë sonte në shtrat me provu.
Dhe kur hyn shoqja e shoqes në krevat të burrit të shoqes ai burri menjëherë kërrrrk gishtin në atë senin e shoqes së gruas, tash ajo shoqja po bërtet"kuku, pse më rrejshe se nuk të prek moj e poshter".
Tash kjo gruja e burrit i thotë shoqes "pse qka të bani moj" po qysh moj ai pa njo pa dy ma shtini gishtin në atë senin".
Gruja e burrit po qesh hahahaha.
Ajo po i thotë e pse po kesh.
Po ai ka desht me lagë gishtin se ju ka ter pështyma.

    E sheh polici ni fmi tu pi cigare edhe I thotë:
Polici: Mos pi duhan duhani ta shkurton jetën a e din?
Fëmija: Vërtet? Nuk e pasna dit!
Polici: Sa vjet I ki e vet atë fëmijën?
Fëmija: 12 ja kthen a fmija
Polici: A pe sheh! Mos me pas pi duhan I kishe pas 15 vjet tash.


    Takohen dy shoqe në stacion autobusi.
A je martu? E vet shoqja shoqen!
Jo!
E qka po pret?
Autobusin !!


    Tanushi pordhi pa dasht në oren e mësimit dhe krejt klases I vike era përq.
Msusja e qiti jashtë.
Tanushi zuri dhe po shante: “Ta qifsha logjiken”
Drejtori e ndëgjoj dhe po e pyet: “Pse po e shan logjiken”
Ku mos me shajt bre drejtor që mua më qiti jasht në ajrë të paster e ata thithin kundërmim!


    LEPURI DHE ARUSHA
Shkon lepuri në kafe të arushes edhe bërtet: biiiiiiiiiiiiiima një biiiiiiiiiiiiiiiiirrë!
Arusha thotë: birren po ta bi veç edhe njëherë me bo me bërtit të gozhdoj me gozhda.
Të nesermen mbrëma vjen lepuri prapë dhe e thirr arushën, eja këtu: A keni gozhda?
Arusha thotë: jo! Lepuri prapë bërtet biiiiiiiiiiiiiiiima një biiiiiiiiiiiiiiiiirrë.


  Për të ikur nga vdekja, plaka ishte fshehur në mes të foshnjeve, nipa dhe mbesa të saj.
Pas disa kohe vjen Xhebraili dhe e kërkon plakën e nuk e gjen dot.
Duke e shikuar për rreth, e sheh një foshnje të shëmtuar plotë rrudha.
Ndalet dhe e shikon. Pastaj e pyet:
"Qka po bene ketu".
Plaka që ishte maskuar në foshnje ia kthenë:
"Po ha moka (lexo smoki)"
Xhebraili po i thotë"Ani, mire, haj mokat ele hajde shkojna papa" ia kthen Xhebraili.

    Njoni shkoj te doktorri mu kontrollu për gjumë:
Doktor qe nja ni muj hiq sosht ka më merr gjumi natën.
Ani a qe ni muj pa gjumë je tu nejt a?
Jo po flej ditën.


    Ishin dy shokë dhe po fjalosëshin se gjyshi I cilit mund të qëndroje më gjatë nën ujë.
Njëri thotë: gjyshi im mund të rijë nën ujë 5 minuta.
Ai tjetri I përgjigjet: ajo s'është asgjë, gjyshi im para 2 vjetesh është hudhur në lum dhe ende ska dalë.


    Dentisti i thoshte pacientës: Zonjë hapeni gojën ju lutem!
"Faleminderit" ia kthen pacientja.
Përse më falënderoni thotë mjeku?
Sepse burri im më thotë gjithmonë "Mbylle gojën!"


    Burri dhe gruja
Një burrë kur po jepte shpirt kërkon gruan dhe i thotë:
Grua, më fal se unë të kam tradhtu, gjithë ato net që të thoja jam në punë, deri vonë isha me femra të tjera, dhe jo me nje apo dy por me dhjetë, më fal se të kam tradhtuar. Gruja e qetë i thotë: Po e dija unë, prandaj të dhash helmin dhe ti tash po vdes.


    I thotë djali babës:
Babë kur të rritem du mu martu me gjyshën!
Jaaaa, nuk ban i thotë baba djalit,se gjyshja është nëna ime.
Djali i përgjigjet:
Pa pse nuk ban? Edhe ti je martu me nanen teme!


  Patatet
Kanë qenë dy patate duke ec rrugës dhe papritmnas njërën e ka shkel kerri dhe kjo tjetra tash po i thotë asaj që e ka shkel kerri"aaaa që të ka shtyp kerri të ka bo çips a"


  Vezët
Kanë qenë dy vezë duke ec dhe njërën e ka shkel kerri e ajo tjetra u qa tu kesh hahahaha.    Qimet
Dy kime tu ec rruges njëren e shkel një njeri kurse kjo tjetra ja ban "kuku për mu për një kime ke ka më shkel edhe mu" hahahaha.


    Akulloret
Dy akullore tu ec rrugës njërën e ka shkel kerri ajo tjetra u shkri tu kesh.


  KATËR SHOKËT
Kanë qenë katër shok te gushtë mes veti,njëri prej tyre vendos që të shkoj tek njëri për me ndejt,kurse ata tre tjerët ishin kojshi,dhe rrin atë natë deri në mengjes hajn, pin,lujn e sene rene,kur zbardh drita ai myusafiri vendos që të shKoj për shtëpi, nuk kishte me çka të udhtonte përveq se me tren,për qudi atë mëngjes u njoftuan se treni kishte vones, nendonin se çka të bënin deri sa të vinte treni dhe vendosën të hinin me një shitore që ishte e hapur,dhe rrin e rrin aty goxha një kohë të gjatë dhe njëri prej tyre që kishin dalë për ta përcjell mysafirin ka shiqu ka dritarja dhe e ka pa trenin se kishte ardhur dhe tash veq po nisej,e ta rrokin vrapin për me nxon trenin,vrapo e vrapo, vrapo e vrapo i pari menzi arrin që të hip në vagonin e dytë i dyti në vagonin e tretë i treti në vagonin e katërt kurse i katërti duke vrapu me nzon trenin rrzohet dhe gjakoset pak dhe smund ta mrrin dot trenin mbetet i shtrir ne rrugë,përveq se nuk e nxen trenin ai ja fillon duke qeshur me të madhe, krejt kalimtarët po habiten me të pse po qesh ky njeri , ky përveq se nuk hipi në tren u rrzu dhe plus u gjakos u lendu dhe tash edhe po qesh , dhe një kalimtarit i humb durimi dhe po e pyet"ore djalë ti le se nuk arrite te ngjitesh në tren sepse u rrzove dhe u gjakose plus asaj ti po qesh, pse çka ke kështu" kurse ai po ja kthen "po ata që hipen në tren s'kan pas me udhtu me tren i vetmi unë kam pas me udhtu me tren sepse unë kam qen mysafir tek ata, kurse ata kanë dalur vetëm që të më përcjellin mua hehehehehe


Dydegëshi
Ish kon njoni dhe e kish pas zakon me shajt,ka kish shku kish pas shajt te parën fjalë tu shajt,nejse më i vjen dita edhe martohet dhe i vjen koha me shku te miqt së pari herë dhe kur të nisen me shku gruaja e vet po i thotë se mos me shajt kur të shkojmë atje,ai po thotë jo jo se nuk shaj , kur të hyn brenda nejse mirë i përshëndet të gjithë por për fat të keq babgjyshin nuk e kish pas aty(babin e gruas) ai kish pas shku në mal me pre drunjë dhe e kish pas lendu njërin sy,tash kur kthehet te shpia e sheh të bijen me burrin e vet,tash dhandrri po e përshëndet si duhet,nejse tash pe vet ky dhandrri babgjyshin"o babgjysh çka ki në sy bre,ai po i thotë valla dhenderr isha me pre dru e rrëshqita e me hyri një degë në sy dhe e qerrova syrin,tash dhendrri po ja ban,ka harru se nuk duhet me shajt dhe ja ka ba babgjyshit,"kuku babgjysh nafaka jote spaska qëlly ajo dega me naj dydegësh se paska pas me ti qi syt e nanes me te qorru krejt/

Femra e re erdhi te falltari. Ai i kërkoi 20 dollarë dhe tha se do t'i përgjigjet vetëm në dy pyetje për atë shumë të hollash.
Zonjusha e re pas mëdyshjes, megjithatë pagoi paratë dhe e pyeti:
-"A nuk është tepër shtrenjtë për vetëm dy pyetje?"
-"Po, tepër shtrenjtë është" -iu përgjigj falltari, "e cila ishte pyetja e dytë?".Femra e përsosur
Njeriu mbeti i pamartuar, sepse tërë jetën kërkonte femër të përsosur. Kur u bë 70 vjeçar, dikush e pyeti:
-"Ke udhëtuar tërë botën. Si nuk e gjete një femër të përsosur."
Plaku u pikëlluar shumë dhe tha: -"Njëherë ishaafër një femre të tillë".
Tjetri vazhdoi: -"Po ç'ndodhi? Pse nuk u martove me të?"
Plaku, edhe më tej i pikëlluar, ia ktheu: -"Ç'të bëj? Ajo po ashtu kërkonte mashkullin e përsosur."Shpëtimtarja
Në ditarin e një gruaje që kishte udhëtuar me anije shkruante...
-E martë, është dita e tretë e udhëtimit në anije. Sot mu afrua kapiteni i anijes dhe po më vardiset...
-E mërkurë, kapiteni i anijes më ftoi për drek në kabinën e tij...
-E enjte, kapiteni i anijes kërkon që ta kaloj natën me mua....
-E premte, Kapiteni i anijes m'u kërcënua se nëse nuk pranoj të flej me të do ta fundos anijen me gjithë 387 pasangjerët....
-E shtunë, i shpëtova 387 pasangjerët nga anija jonë!!!Lepuri
Lepuri ishte duke i mprehur dhëmbët. Kalon ujku dhe e pyet
-"Ç'ka po bënë o lepur"
-"Po i mpreh dhëmbët se dua ta hajë luanin"-ia kthen lepuri.
-"Ç'ka po bën o lepur?"- pas pak kalon ariu dhe e pyet.
-"Po i mpreh dhëmbët se dua ta hajë luanin"-ia kthen lepuri.
-"Ç'ka po bën o lepur?"- e pyet luani i cili kishte dëgjuar aferën e lepurit dhe kishte vendosur të bindet.
-"Qe bre luan, po i mpreh dhëmbët dhe po flas pa lidhje" -ia kthen lepuri.Prizrenalia
-"Prej nga jeni" - pyet një udhëtar prizrenalinë në autobus.
-"Nga Prizreni" - i përgjigjet ky
-"Po ti?"
-"Edhe unë jam nga Prizreni" - i përgjigjet tjetri
-"Je nga Prizreni çdo ditë të javës apo vetëm të mërkureve" - ia kthen prizrenalia.Livadhi
-"E dashur, në zemrën time është një livadh, e në atë livadh është një lule, e ajo lule je ti" - i thotë djali vajzës.
-"I dashur, edhe në zemrën time është një livadh, në atë livadh është një kali, e ai kali je ti" - ia kthenë vajza.Shahisti
-"E dashur, dua të martohem me ty" - e propozon djali vajzën.
-"Mirë i dashur por është këtu një problem. Vështirë se do të pajtohet babai im!" -përgjigjet ajo.
-"Pse?" -pyet ai
-"Ngase ai është shahist" -përgjigjet ajo.
-"Ani, çka ka lidhje kjo me martesën tonë?" - pyet djali i habitur.
-"Po ai kurr nuk e jep mbretëreshën për kali" -ia kthenë vajza.Nusja e vjehrra
-"Ç'është kjo punë moj nuse, shoqet e tua zgjohen në ora 8 e ti në 12 dhe atë çdo ditë" -i ankohet vjehra nusës.
-"Po shoqet e tua? Të gjitha shoqet e tua i kanë letrat në banderë e ti ç'ka po pret!?" -ia kthenë nusja.Kamarieri
-"Beni sa bëjnë 20 + 20", e pyet mësuesja Benin
-"20 + 20 bëjnë 80" -përgjigjet Beni
-"Kush të mëson ty matematikë Beni që të llogaritësh kështu" - pyet sërish mësuesja
-"Babi" -përgjigjet Beni
-"Ç'ka punon babi ytë" - pyet mësuesja
-"Është kamarier" -përgjigjet Beni.Vetëm një herë
-"Sikur të mund të lindeshe edhe një herë, ç'do të dëshiroje të bëhesh?" - e pyet njeriu shokun e vet.
-"Paj, ç'të them, ndoshta do të dëshiroja të lindi kali" - ia kthen ky.
-"Jo, jo, nuk bën dy herë të lindesh i njëjtë" - ia kthen shoku.Vullkanizuesi
Vullkanizuesi i posamartuar, e sjell nusën e re në banjo, e mbush kadën plotë ujë dhe i thotë:
-"Zhvishu dua të të provoj se je apo jo e virgjër". Nusja zhvishet me habi dhe e pyet:
-"Po pse këtu, le të shkojmë në shtrat!?"
-"Hyrë në ujë, dhe nëse paraqiten fluskat s'kemi pse të shkojmë në shtrat" - ia kthen ky.Hajni i shkathtë
Hajnit të dënuar me vdekje, i thotë prifti:
-"Rrëfehu, dhe të gjitha dyert e parajsës do të happen për ty…"
-"S'ka nevojë, nuk ekziston derë që s'mund ta hap unë" - ia kthen hajni.Gruaja e shpejtë
-"I dashur, pritëm edhe dhjetë minuta,jam gati së rregulluari dhe shkojmë pastaj në banket" - i thotë gruaja - burrit.
-"Ç'farë shkuarje, bre grua? Unë sapo u ktheva nga banketi!" -përgjigjet ky i habtur.Vetëm tre herë
-"Grua, a më ke tradhëtuar ndonjëherë?" - e pyet futbollisti gruan.
-"Oh i dashur, e do të vërtetën?" - ia kthen ajo
-"Po të vërtetën ma thuaj" -insiston ky.
-"Mirë atëherë, të kam tradhëtuar vetëm tre herë. Dhe këtë e kam bërë përherë për ty!" - shton gruaja.
-"Kur më ke tradhëtuar për të parën herë?" - pyet futbollisti i tronditur.
-"A e mba mend kur nuk të donte gjyqtari fare, dhe gati sa s'ta dha kartonin e kuq" - i thotë gruaja.
-"Po, më kujtohet" - i përgjigjet ky.
-"Menjëherë filloi të të dojë dhe për çdo gabim tëndin e dënonte tjetrin lojëtar. Kjo ishte hera e pare" - i arsyetohet ajo.
-"Po mire, po herën e dytë pse më tradhëtove?" -pyet ky
-"Po trajneri ytë fare nuk të donte dhe nuk lejonte të hysh në lojë. Fjata me të dhe filloi të të quaj yll. Të kujtohet?" - e pyet gruaja.
-"Po, po… tash po më kujtohet." -përgjigjet futbollisti. Dhe e pyet: -"Po të trtën here kur më tradhëtove?"
-"A të kujtohet kur të urente publiku, dhe menjëherë filluat të të adhurojnë ty dhe vetëm ty?" - e pyet ajo
-"Po, më kujtohet!" -përgjigjet ky i habitur.
-"Ja pra kjo ishte hera e tretë - fjeta me publikun!?" -ia kthen gruaja me krenari.


u shku rugova te statuja e skenderbeut ne prishtine, e ne imagjinat i ka dal skenderbeu rugoves, e i ka than rugoves "o rugove hajde ndreqma pak shalen" rugova ka shku e ka thirr hashim thaqin pasi, qyky thaqi eshte i katunit...
e kur erdh rugova me thaqin, skenderbeu i tha rugoves "o rugove une te thash me ma ndreq shalen, e JO me ma pru nje kali tjeter"

.........................................................

qikat e prishtines jan e vetmja rac e bardh qe i kan Botht e quta

.........................................................
pe thirr njani thaqin ne shpi, e u lajmru gruja thaqit.
pi thot gruja thaqit kush je ti atij ne telefon, ai gllupi pi thot se u kan ne shkoll bashk me thaqin, gruja ja kthej pse po rren bre, se thaqi kurr nuk ka shku ne shkolle


qikat e prishtines jan e vetmja rac e bardh qe i kan Botht e quta
...........................................................
Dhenderi

Ishte nje here nje djale qe quhej Hysen. Hyenit i erdhi dita e dasmes, dhe vajti per te marre nusen. Te krushqit i shpeton pa dashje nje pordhe. U turperua i shkreti po nejse, si perfundim vajti ne shtepi. Te nesermen niset per jasht shtetit se i vinte turp nga njerezit.

Kaluan shume e shume kohe rreth 20 vjet dhe mendoi se njerezit do ta kishin harruar ate muhabetin e pordhes. Epo u nis Hyseni per ne shtepi. Kur harriti ne lagjen e tij, degjon nje muzike dasme. "Epo po pyes njehere " tha ai "kushedi kush po martohet"
rruges shikon nje burre dhe e pyet: "Ore a di gje kush martohet?"

Dhe burri i pergjigjet: "Martohet e bija e Hysen Pordhes"

Titulli: profesori  

hyn profesori n klase..te gjithe qohen n kembe vetem luli jo..profesori e pyet..ty lul a spo te qohet a ... jo pergjigjet luli mua me qohet veq kur te hyn profesoresha ..


Titulli: Djali dhe baba  

u kan ni her ni djal edhe e ka kry gjys`vjetorin e par edhe i ka than baba hajde ti shoh notat .. Djali i thot : "Ksaj here notat si kam shum mir " qyqy.. n matematik 1`sh pse ?? msusja um veti sa bajn 3+2 un i thash 5 tani um veti 2+3 i thash qasi muti .. qyqy edhe n histori pse ??? m veti kush e ka vra napoleon bonaparten i thash " arsimtar a shpijun po tu dokna a " ma qitni 1`sh edhe mi dha 2 shpulla e m`tha " mu qu krejt dyjaja n kam s ta hjeki nishin ..qyqy edhe n gjuh shqipe n gjuhen e nanes pse ?? ehh qe qka m veti m tha " Lendita Doli n 3 t nates .. qka osht lendita i thash " RROSPI " qysh me dal n 3 t nates n qytet ..


Titulli: dembelat  

Ishin ra dy dembela me fjet,fryen era dhe e hap deren kur po ja bon njani dembel tjetrit allahile per sa koh mundesh me mbyll deren,tjetri i pergjigjet po per nja nje jav,ai tjetri po shikon i habitur edhe po i thote O KU JE RAKET BRE ??Titulli: prova  

Ishin kan dy kojshi njeri i biente gitares dhe bente shum zhurem edhe kojshia tjeter vjen e i ankohet e i thot o koshi pom pengon bre e ai ia kthen neser kam koncert bre kojshi neser prap e njejta ndodhi dhe kojshia vjen prap po ai ia ktheu se vetem edhe sot se i kam provat gjenerale prap gitaristi vazhdon te ban zhurem edhe te nesermem por kojshia nuk shkon per ni jave rresht me iu anku e gitaristi interesohet se pse me nuk po vjen kojshia me u anku edhe prej merakut shkon gitaristi te kojshiae hyn mrena e kerkon neper dhoma po nuk e gjen dot po kur shkon ne banjo e gjen kojshin tu i mshu karit dhe i thot gitaristi kojshi qa je tuj bo qe kam prova gjenerale se neser ka me ti qi ropt.?


Titulli: burri edhe gruja  

kan qen ni burr edhe ni gru edhe ata gjithmon kan shit (VE)edhe ni dit i thot burri grus une po dal en qytet kom shum pun e ti shiti vetë. Vjen ni njeri tash kjo gruja rrin en koqak edhe ky njeri ja bon sa kushtojn vet kjo gruja ja kthen 50 cent njo edhe ja bon ky njeri a sbon ma lir me mi lon a kjo gruja ja bon ani ka 40 cent edhe ky njeri e merr edhe e asish edhe i merr vet ka 40 cent kur vjen burri pej qytetit ja bon gru a ki shit ve hiq ja bon kjo gruja po veq ka 40 cent ja bon burri valla ta paska rras mir kjo gruja ja kthen valla ma rrasi masi em zuni en koqak !!


Titulli: te berberi  

ne njeri shkon te berberi edhe e pyet .sa kushton qethja e flokeve? ai i thot 10 euro. e rroja sa kushton ? ai ia kthen 5 euro zoteri.
Ani rruma kryt pra!!!


Titulli: kompjuteristi  

Ndalet kompjuteristi para pompes se benzines per te marre benzine.
-Punetori aty prane e pyet:
-95 apo 98?
XP nese mundet ia kthen kompjuteristi ??


Titulli: hasa hysa  

u kan hasa edhe hysa tu hec rruges edhe u kan ni grop ata kan ra ne ate grop edhe hasa i ka thane hyses mos tmusha me dal pi qisaj grope pia therri te shpia...


Titulli: ushtari  

o kan nje djal qe shkon ne ushtri edhe kur kthehet te dera e shpis asht nana e vet edhe nana i thot a erdhe djali nanes ai i thot po nan i thot e kreva ushtrin i mir jam kan nana i thot o djali jem ti zdim me gjujt as bomben ai i thot qe kryre edhe e gjun ne Wc ajo kris edhe djali i thot ku asht baba nana i thot valla n Wc o kan e tash sdi ~~~~Titulli: vorrimi  

po bohet ni ceremoni e vorrimit per ni t dekun .. 2 pleq aty qilloj tu u sill rruges edhe po ulen po ngojn : po del aj njeri qi fol per t deknin po thot :: KA QEN NI NJERI I MIR , DHE NUK JA KA DASHUR T KEQE ASKUJT ,, SI NJE PELLUMB KA FLUTURUR ANDEJ E KENDEJ NGA HAREJA ...

pe vet plaki shokun kush te ko ky bre ??

i thot zdi veq mdoket i paska qi nanen prraqk dikush !!!


Titulli: plaka dhe njeriu  

e kish pat njeri nje kalamoq dhe e merr vesh se po ja vjedhin dhe nje dit thot se kun ta nxa tui vjedh kam me nxan e me qi sa dhum i ka ne goj nje dit shkon nje plak me vjedh dhe e nxen tui vjedh dhe i thot plakes me vjen keq se koki e vjeter por kam ber be se kun ta nxa tui vjedh kam me nxa e me qi sa dhum i ka ne goj qaq turra kum me ja ber mirpo plaka i thot se jam e vjeter . mirpo ku i thot se kam ber be edhe e kshyr sa dhum i ka ne goj .ajo e kishte pat vetem nje spirr edhe ky tash e nxen plaken dhe ja ben vetem nje turr dhe plaka ja nis e po qan e vet qka ki bre i thot kshyr mos e kam edhe naj spirr bre se me paska marr malli per kit verin ???


Titulli: shqiptari dhe gjermanet  

naishte njeher nje shqipter dhe nja 100gjerman dhe kishin hypur menje ajeoplan.ajeoplanikishte desht te rrezohet shoferi tha duhet te kercen njo ose te bim krejt gjermanet thaen letkercen shqiptari se asht njo shqiptari tha ani mie por un kur te kercej ju irreni shuplakat ...Titulli: shqiptari dhe gjermanet  

naishte njeher nje shqipter dhe nja 100gjerman dhe kishin hypur menje ajeoplan.ajeoplanikishte desht te rrezohet shoferi tha duhet te kercen njo ose te bim krejt gjermanet thaen letkercen shqiptari se asht njo shqiptari tha ani mie por un kur te kercej ju irreni shuplakat ...


              Barcoleta   Sexy


Titulli: Plaku  

Nje plak i sheh nje qift duke u qi edhe shkon me raportu rastin ne polici, kur shkon atje edhe ju tregon nje polic i thote: axhe nuk duhet me thane tu u qi po duke bere marredhenie seksuale plaku ia kthen: edhe une qashtu menova po kur u afrova qa me pa ata u qijshin ..


Titulli: Kojshia  

Grus i shkon burri en pun edhe ajo e thirr kojshin me nejt edhe ky burri ktheht te shpija se e ka harru mobilin e kjo gruja e mshef shpejt at kojshin en dollap edhe koqet i mesin jasht edhe ky burri ja bon grus qa jon mori kto ajo thot zile ky burri i mshon niher me gisht aj bon cingerr i mshon edhe noher ky apet cingerr edhe ja bon burri grus spo u nijkan hiq edhe ky i mshon me hez edhe aj kojshi thot cingerr bre ta qifsha shurdhanin e nanes ??Titulli: Pidhi Ka Dham  

Kishte qen njeher nje djal pak me te meta dhe kur ka qen i vogël i ka degju femit duke tha se pidhi ka dhëmb. Dhe kur i erdh koha mu martu nuk guxojke me hi dhanderr, po e pyet nje shok pse nuk po hin? aj thot nuk po guxoj se pidhi ka dhamb, shoku i thot a te hi un te ja thej dhamt? Ok.thot hyr dhe aj hyn pas pak del e i thot hyr se ja theva kur te hyn aj budalla ja kqyr nuses pidhin kur e sheh ju ka qaravesh e thot e bre nanen ja qifsha un i thash theja dhamt e aj ja paska thy edhe fulqit !!


Titulli: muja  

shkoj Muja te mjeku qe ti ankohej;
-Mjek i dashur,më ndihmo,Fata aspak nuk po përjeton kënaqësi kur e qij nga prapa !
-eh more Mujë,po provo qe ti bësh atmosfer ,p.sh.merre nje zezak qe tja fërkoj shpinën derisa ta qish nga prapa.
Ashtu edhe veproji Muja.E mori një zezak dhe Muja e qinte ,e zezaku ja fërkonte asaj shpinën,por Fata përseri shum e ftoht .pas nje kohe ngritet Muja dhe i thot zezakut;
-Hajde ti qije,ndërsa unë do ta kruaj në shpinë !
Ashtu edhe veproj...Ihyn zezaku Fatës nga prapa.
Fata tash e tëra u qmend nga seksi.Dhe Muja tash po i drejtohet zezakut;
-Apo e sheh se si duhet me e krue shpinën he nanën n'pidh ta qifsha !!


Titulli: kari i thyer  

U kon nje djal, dhe ai ka dite me vizatu shum mir.Kur ka shku ne shkoll hala pa hi arsimtarja ne klas ai ja vizaton nje miz ne bank.Kur vjen ajo e she mizen dhe ju doket se eshte e gjall, e godet me dor dhe e then doren.Pastaj kur mbaron mesimi arsimtarja shkon te baba i tij dhe i thot:
-Ej o ti njeri kqyre qet djalin ton ma ka vizatu ni miz ne bank edhe une tu desht mi mshu e kom thy doren-babai i atij djalit ia kthen:
-Ta ka thy doren?!Po tye kurgjo nuk te paska bo mue ma ka vizatu ni Pidh ne nje tull edhe une tu desh me ja shti Karin e kom thy ate...


Titulli: shum e fort per aton qee kupton  

ish kon nje burre edh grue edhe i kishin pas 3 femeje. e per me bo seks ishin marr vesh me i thon njeri tjetrit "ME I SHTI TESHAT NE MAQIN" edhe kshtu kur te bohet mbarmje i thot burri grues hajde me i shti teshat ne maqin por gruja harron krejt edhe burrin e nxe gjumi. Te nesermen kur te qohet burri shkon menjehere ne ara me punu edhe gruja e kupton se ku eshte problemi. edhe i thot femijeve shkoni te ara thoni babes hajde mei shti teshat ne maqin
kur te shkojn femia i thojn babe ajde te shpia se ka thon nona me i shti teshat ne maqin e baba iu pergjigjet
I kom la ne dor prama(i kom mshu)..


Titulli: Plazhi i te zvheshurve  

Nje familje tre anetareshe (baba, nana dhe nje djal i vogel) vendosin t'i kalojne pushimet ne nje plazh "nudist" (ku njerezit jane krejtesisht te zhveshur).
Djali i vogel et pyet babin: "Pse ketu ka disa njerez qe e kane karin e madh e disa te vogel?"
Babai, i habitur nga pyetja e djalit, ia kthen nje pergjegjje palidhje, vetem sa per ta jekur qafe djalin : "Po shiqo bir, i thot ai. Ata qe e kane karin e madh jane te pasur, kurse ata qe e kane te vogel jane te varfur". Pastaj per ta devijuar biseden, babai e pyet djalin "Po ku eshte mami?"
Djali pergjigjet : "Mami e takoi nje burre te varfun qe shume shpejt u bo i pasun e tash eshte duke ja thith krejt pasurine..."


Titulli: qobapat  

ish kan nji fukara edhe shkon me hi ne nji qobaptore veq me ni eren e skares se ish kon dek uni , vjen ni zotniedhe po i lyp 50 qobapa pe vet ky fukaraja se per kon po i blen kaq shum ,po ja kthen aj , e kom ni dhanderr e po ma qin qiken ma knaqi e une pe maj n qobapa ,ky i unt i tha a po mi pagun ti mue veq 5 copa une krejt robt po ti qi ??


Titulli: provat gjenerale  

Ishin kan dy kojshi njeri i biente gitares dhe bente shum zhurem edhe kojshia tjeter vjen e i ankohet e i thot o koshi pom pengon bre e ai ia kthen neser kam koncert bre kojshi neser prap e njejta ndodhi dhe kojshia vjen prap po ai ia ktheu se vetem edhe sot se i kam provat gjenerale prap gitaristi vazhdon te ban zhurem edhe te nesermem por kojshia nuk shkon per ni jave rresht me iu anku e gitaristi interesohet se pse me nuk po vjen kojshia me u anku edhe prej merakut shkon gitaristi te kojshiae hyn mrena e kerkon neper dhoma po nuk e gjen dot po kur shkon ne banjo e gjen kojshin tu i mshu karit dhe i thot gitaristi kojshi qa je tuj bo qe kam prova gjenerale se neser ka me ti qi ropt ...Titulli: Vajzat e mbretit  

Nje mbret kishte tri vajza binjake,per te cilat kishte gjetur tre meshkuj te pershtatshem!
Meqenese mbreti ishte shume i pasur dhe i kishte vetem tri vajza e asnje djal,u kishte thene vajzave qe pas marteses te jetojne ne vilen e tij!
Ne naten e pare te marteses,gruaja e mbretit shkon pas dere te shpiunoje se çfare po ndodh me vajzat e saj!
Kur shkon tek dera e pare degjon te qeshura dhe mendon:Qesh nga kenaqesia!
Tek dera e dyte degjon te qara dhe mendon:Qan nga kenaqesia!
Tek dera e trete nuk degjon asgje,as te qeshura e as te qara!E shqetesuar se midis tyre ndoshta gjerat spo funksionojn nuk flen gjithe naten!
Te nesermen e pyet vajzen e saj:"mire moj bij si kalove mbreme"?
"Ska me mire" - pergjigjet vajza!
"Po si ashtu? -pyet e habitur ajo - ne dhomen tende skishta fare zhurme"!
"E moj nene - ia kthen vajza -Je ti ajo qe na ke mesuar se sduhet te flasesh kur ke diçka ne goje --


Titulli: nipi  

ish kan nje vajz dhe e kish martu baba pa deshiren e saj por burrin e kish pas ne gyrbet e nje dit frajeri i saj shkon tek ajo paraqitet sikur nip i nuses nejse aj rrin aty han dark pin qaj dhe pastaj thot po du me fjet me tezen dhe ata pa dyshuar fare pranojn kur nga mesi i nates e marrin vesh se qka po ndodh me nusen dhe shkojn per ta kapur at kur hyn mbrenda aj largohet dhe e kapin prer kari dhe ju rrezshqet dhe ik ata pas atij me fener deri ne fund te katundit por nuk e zen dot kur kthehen ne shpi nusja ju thot a keshtu e pritni ju musafirin a vjehrri ja kthen qka po don aj ma mir me hanger dark po me pi qaj po me qi pidh po me ja fshi karin po me percjell deri ne fun te katundit me drit po qysh me prit musafirin ma mir.Titulli: Kapetani  

Jon kon ni qift edhe aj najri kur u shku ne ushtri ja ka shti grus wet naj zhilet ne pidh edhe tash masi u kthy prej ushtris kojshiwa ja u ka pa krejt karat e sakatum weq njoni e kapas te shnosh edhe u shku ky ja ka bo ju falenderoj qi skeni tentu me kqry at punen bashkshortes tem ky ja ka kthy: THI URDHERONI THOKU KAPETHAN ???


Titulli: Portjeri ma i miri ne bote  

A e dinin cili osht portjeri ma i miri ne bote?
Pidhi!
A e dini pse se i mbron 2 topa edhe lun koqe me sulmusin deri sa tja nis me vjell ??

Titulli: Shuku i ngusht  

Shkon njoni ne shpi e e gjen grun me shokun e vet ma te ngushtin ne krevat . e pa nja pa dy e nxjer alltin e e vret shokun .
e gruja ne ate moment i thot ani ani ti njeri se ne vazhdofsh qeshtu ki me mbet pa shok krejt ..


Titulli: Kar madhi!!!  

Ish kon ni pidh i madh me ni katun edhe kurr kerkush sun e kish ngi me t`qime kshtu qe ni dit i thirrin tre njerzit me kara ma te mdhajjj . Amerikanin , Francezin edhe Shipcin .
E vesin amerikanin sa e ki te madh ai thot 20 ( dmth centimetra) e provon po sun e ngin
E thirrin Francuzin i thon ti sa e ki thot 25 i thojn provo po sun bon kurgjo nejse as ai sun bon kurgjo kshtu vendosin me thirr shiptarin kur vjen shiptari i thon ti sa e ki thot 13 ata ja nisin me kesh i thojn qysh be kta kejt ka 20 - 25 e ti me 13 po do me bo diqka ai ja kthen i thot po veq na nuk e matum me centimetra po me grushta ??


Titulli: Arsimtari  

Ka qen nje her nje arsimtar i biologjis edhe ka shku me ni klas msimi fundit ka qen per seksin edhe arsimtare ja nxer nxansave karin edhe i thot ja ky osht kari per seks hyn drejtori ne klas e shef arsimtarin me kar i thot qka je tu bo i thot edhe nje her te zo te qes prej shkolles diten e neserme arsimtari emer grujen evet ne klas edhe qin per mi tregu nxansave se qka osht seksi i shef perseri drejtori i thot edhe nje her te zo te qes prej shkolles diten e neserme naxansat kishin pas test me arsimtarin biologjis kur hyn drejtori ne klas i shef nxansat tu u qi i thot drejtori qka jeni tu bo kshtu nxansave,nxansat i thojn TEST drejtor.......


Titulli: kaqurrel  

shkon strujagjia tek nje shtepi aty eshte nje grua duke u pastruar dh del tek dera shikon e zhveshur ne biren e larte te deres se kush osht poor strujagjia shikon ne biren e çelsit dhe i thote o ti kaqurreli i vogel thirrma baben ose nanen me pagu rrymen ??


Titulli: kulleri_kundukteri  

ish kon ni kuller dhe hyp ne autobus edhe e she ni femer te mluaar , syte te buker edhe shume i pelqen edhe shkon mi ja lyp , um fal a ka mundesi ni pyetje ? po si jo. a bon mu qi me mu se shume pom pelqen . ik more idiot spo te vjen marre, edhe largohet kulleri, shkon te kundukteri edhe i tregon qysh me zan qate bukuroshe te mluar, kundukteri i tregon se ajo mramje i bjen ka vorrezat the dili ti ne ora 20h edhe e takon ja bon kullerit mlove edhe ti si ajo me te bardhe edhe thuj un jom zoti i jote kur e takon edhe ajo te beson edhe nalet edhe ti munesh me qi qather. ok i thot ajo tu kisha lute veq ne pidh jo se jom virgjeresh ok i tho kulleri bon edhe ne bothe . kur e qin i kallzon qe eshte kon ai kulleri i autobusit edhe i thot ta leshova , hahhahah ajo e hjek mantillin edhe itregon se eshte kundukteri ??


Titulli: dhandri  

ish kan ni njeri dhe ish martu dhe kur ka hi dhander ska dit shka me ba , e ka vet vllavin e vet aj ka thon ani . edhe tash ne mbremje gruaja ka lyp mu iq edhe ky e ka thirr vllavin e ka vet qa me bo ?aj i ka thon deshe.edhe ky e ka desh. e ka thirr apet i ka thon qa me bo tash? vllavi i ka thon lepija aty ku e bon shurren ? ky se din dhe shkon ne wc dhe e lepin wc-jen edhe e thirr vllavin e vet apet e thot ?aty ku e bon shurren e lepiva po a ti hi edhe pllakave ..


Titulli: japani serbiani gjeramani ialiani amerikani dhe shqiptari  

kishte qene japani serbiani gjermani italiani amerikani edhe shqiptari e kan bo tash kete qa kan diqka me interesante ne vendin e tyre japani ka thot une i kam stilat ma te mira serbiani thot une i kam femrat me te mira gjermani thot une i kam dyshekat me te mira italiani thot une aniet i kam me te mira amerikani thor une i kam gazetat me te mira
shqiptari ska sen me te mire edhe thot me stilat e japanit i qi qikat e serbianit n"dyshek t"gjermanit n"anije t"italianit n"qofse s"besoni lexoni edhe gazetat e amerikanit .??    

NDALOHET KOPJIMI


BY__Dr.LINDI